Xalqaro spiker
Isbotlangan trixoskopiya
«Soch kasalliklarining zamonaviy diagnostikasi va terapiyasi»
—
kun
—
soat
—
daqiqa
Kongress haqida
III Xalqaro PROHAIR 2027 kongressi 2027-yil 11–12-sentabr kunlari Toshkentda bo‘lib o‘tadi. Bosh mavzu — «Soch kasalliklarining zamonaviy diagnostikasi va terapiyasi». Kongress yetakchi xalqaro ekspertlar, amaliyotchi trixologlar, dermatologlar va transplantolog-jarrohlarni birlashtiradi. Ro‘yxatdan o‘tish allaqachon ochiq — qancha erta bo‘lsa, narx shuncha arzon. Spikerlar tarkibi va o‘tkazilish joyi qo‘shimcha e’lon qilinadi.
2027-yil 11–12-sentabr
Toshkent, O‘zbekistonO‘tkazilish joyi qo‘shimcha e’lon qilinadi
«Soch kasalliklarining zamonaviy diagnostikasi va terapiyasi»
Trixologlar, dermatologlar, transplantolog-jarrohlar, klinika rahbarlari
Tashkilotchi: O‘zbekiston trixologlari assotsiatsiyasi
11–12
2027-yil sentabr
Toshkent
O‘zbekiston poytaxti
2
kunlik ilmiy dastur
III
xalqaro PROHAIR kongressi
Kongress spikerlari
O‘zSTTA tashkiliy qo‘mitasi trixologiya, dermatologiya va soch transplantatsiyasi bo‘yicha jahon yetakchilari bilan ma’ruzalarni saralash va tasdiqlash ishlarini olib bormoqda. To‘liq spikerlar ro‘yxati ilmiy dastur tasdiqlangach e’lon qilinadi.
Isbotlangan trixoskopiya
FUE va rekonstruktiv texnikalar
Alopetsiyaning og‘ir shakllari
Ekzosomalar va peptid protokollari
Ilmiy dastur
«Soch kasalliklarining zamonaviy diagnostikasi va terapiyasi» bosh mavzusi ostidagi ikki kunlik dastur akademik ma’ruzalar, klinik muhokamalar va amaliy namoyishlarni birlashtiradi. Sessiyalarning soatbay jadvali kongress arafasida e’lon qilinadi.
Zamonaviy differensial protokollar, raqamli trixoskopiya va chandiqli hamda chandiqsiz alopetsiyalarni erta aniqlash.
Ekzosomal terapiyaning ilmiy asoslari, PRP protokollari, soch follikulalarini peptidlar bilan rag‘batlantirish.
Graft olishning ilg‘or metodlari, uzun sochlarni transplantatsiya qilish, chandiqlarni to‘g‘rilash va kompleks protokollar.
Interaktiv muhokamalar va fanlararo yondashuv: trixologiya, dermatologiya, endokrinologiya va trixojarrohlik.
Trixologik uskunalarda amaliy ko‘nikmalar, inyeksion texnikalar va yetakchi mutaxassislardan mahorat darslari.
Klinikada trixologiya qabulini tashkil qilish, huquqiy standartlar, etika va tibbiy xizmatlarni ilgari surish.
Ishtirok narxi
Qancha erta ro‘yxatdan o‘tsangiz, narx shuncha arzon. Narxlar AQSh dollarida; joyida to‘lash ham mumkin.
O‘zbekistonlik mutaxassislar
| Chipta toifasi | Erta30.04 gacha | Standart30.06 gacha | Kech20.08 dan | |
|---|---|---|---|---|
| O‘zSTTA a’zolari | $100 | $120 | $150 | |
| O‘zSTTA a’zosi emaslar | $140 | $160 | $200 | |
| 1 kunlik chipta | $75 | $100 | $120 | |
| Talabalar / Ordinatorlar | $75 | $100 | $120 |
Erta
$100
30.04 gacha
Standart
$120
30.06 gacha
Kech
$150
20.08 dan
Erta
$140
30.04 gacha
Standart
$160
30.06 gacha
Kech
$200
20.08 dan
Erta
$75
30.04 gacha
Standart
$100
30.06 gacha
Kech
$120
20.08 dan
Erta
$75
30.04 gacha
Standart
$100
30.06 gacha
Kech
$120
20.08 dan
$350
Maxsus qat’iy narx — butun ro‘yxatdan o‘tish davomida amal qiladi (20.08.2027 gacha).
$60
Muhim: gala-kecha chiptalarini bron qilish va to‘lash tadbir boshlanishidan qat’iy 5 kun oldin yopiladi (06.09.2027). Ro‘yxatdan o‘tishda qo‘shiladi.
$40
O‘zbekiston rezidentlari
$60
norezidentlar
31.12.2026 gacha rasmiylashtiring va oling:
To‘lov ariza tashkiliy qo‘mita tomonidan tasdiqlangach amalga oshiriladi. Joyida to‘lash ham mumkin.
Farmatsevtika kompaniyalari, uskunalar ishlab chiqaruvchilari, laboratoriyalar va klinikalarni Markaziy Osiyoning trixolog va dermatologlari auditoriyasiga o‘z innovatsiyalarini taqdim etishga taklif qilamiz. Bosh homiylik, ko‘rgazma stendi va satellit simpozium formatlari mavjud.
Tashkiliy qo‘mita
Ishtirok etish, ma’ruza bilan chiqish va hamkorlik masalalari bo‘yicha to‘g‘ridan-to‘g‘ri kongress tashkiliy qo‘mitasiga murojaat qiling.
PROHAIR tarixi
2025
I kongress · Toshkent
2025-yil 3–4-noyabr
2026
II kongress · Samarqand
2026-yil 4–5-sentabr
2027
III kongress · Toshkent
2027-yil 11–12-sentabr · siz shu yerdasiz
Savol-javoblar
Erta narx 2027-yil 30-apreligacha amal qiladi. Hoziroq ro‘yxatdan o‘ting — tasdiqlangandan so‘ng yoki joyida to‘lash mumkin.